Bardzo, Bardzo Sekretne Miejsce

Sekretne miejsce wśród zapachu róż. Nie wszystkie domki dla lalek mają łazienkę, we wnętrzu Magnolii nie udało mi się niestety wygospodarować na nią miejsca, w ogrodzie powstało zatem sekretne miejsce otoczone różami.


Miniaturowe różyczki w kilku odsłonach
Nie jest to jeszcze docelowe miejsce tego uroczego przybytku, niemniej ogród Magnolii wymaga wykonania wielu, wielu kwiatów, cały czas się uczę i zdobywam doświadczenie w pracy z modeliną.

Dużo, dużo pracy nad tymi pnącymi różyczkami

Modelina to bardzo wdzięczny materiał, największe problemy stwarzają mi kolory ciemne. Są nieprzewidywalne po wypieczeniu. Tak jest w przypadku zieleni. Po wyjęciu z piekarnika coś co było piękną soczystą wiosenną zielenią staje się ciemne i niezbyt wiosenne. Nauczona doświadczeniem wypiekam przed włożeniem ogromu pracy w stworzenie liści próbki kolorów.


Nie do końca jestem zadowolona z ostatnich malutkich różyczek, chociaż włożyłam w nie bardzo wiele pracy. 
Zawsze jest nadzieja, że kolejne (a pomysł już jest) będą bardziej precyzyjnie wykonane.

Sekretne miejsce w miniaturowym ogrodzie

Na razie Magnolia musi zadowolić się tym co ma :)

Komentarze

 1. Och Ty perfekcjonistko! Róże są prześliczne. Wyglądają jak moje prawdziwe. Mam w ogrodzie miniaturowe pnące róże tego koloru. Latem mam problem z głowy, zrywam gałązkę i wstawiam do wazonu w salonie Maggie. Mogę je też zasuszyć, nie tracą koloru przez długi czas. Sekretne miejsce bardzo mi przypomina sielskie dzieciństwo u babci na wsi :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Róże nie są aż tak śliczne jak tego oczekiwałam, ale pracuję nad tym :). Też mi się ten wychodek (tak to kiedyś chyba nazywano) kojarzy z bardzo, bardzo wczesnym i bardzo szczęśliwym dzieciństwem u dziadka:).

   Usuń
 2. przepiękne:)podziwiam za precyzję:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Very beautiful! And I think the colours are fine.

  OdpowiedzUsuń
 4. Są cudowne! Jesteś chyba zbyt surowa dla siebie. ;) No i sam przybytek - rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym móc osiągnąć inny efekt, ale nic nie przychodzi łatwo :) Dziękuję.

   Usuń
 5. So beautiful, perfectly done!

  OdpowiedzUsuń
 6. So sweet! Did you make the roses yourself?
  PERFECT!

  Nice day!
  Sigrid

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Sigrid, all the flowers I made myself. Thank you:)
   Have a nice day.

   Usuń
 7. ¡Fantástico rincón!las rosas blancas me han enamorado:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. I LOVE the look of your roses cascading over the outdoor privy! What a unique idea to incorporate into the landscape of your Magnificent garden. I think that your roses look lush and the colors are Beautiful, as is the way that that they are climbing the exterior of the outhouse. It certainly makes that necessary experience, far more pleasurable than it otherwise would be!

  elizabeth

  OdpowiedzUsuń
 9. I love these wonderful flowers !!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzień dobry Pani. Trafiłem właśnie na Pani bloga i jestem pod wrażeniem Pani pracy.. a temat miniaturowych domków jest mi bardzo bliski ponieważ prowadzę malutki sklepik w internecie pod adresem tycichatka.pl :) Serdecznie zapraszam również do siebie. Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego dobrego :) Michał

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza