Ruda

Przedstawiam właścicielkę Magnolii Blue  - czyli Rudą z Błękitnego Wzgórza. Cóż mogę o niej powiedzieć; jako właścicielka domku nie bardzo przejmuje się tym co się w nim dzieje, nie obchodzi jej brak dachówek ani zamieszanie w całym domku. Godzinami leży na łóżku i spogląda na gwiazdy:

Ruda z Błękitnego Wzgórza

Dodatkowe okno na poddaszu nie miało temu służyć, ale cóż....
Poddasze już prawie wykończone, przez okno widać komin, który nieco je zasłania.
Druga część poddasza początkowo miała być łazienką, ale ze względu na wielkość domku, toaleta została "wyrzucona" na zewnątrz.

Poddasze domku na Błękitnym Wzgórzu

Mebelki na piętrze są na razie przypadkowe, Ruda póki co nie ma jeszcze koncepcji kolorystycznej.

Największy problem stanowią dachówki, których zabrakło. Nie byłoby to problemem, gdyby nie to, że producent zmienił ich kolor i grubość. Szukam po całym świecie starej produkcji tych dachówek, Rudej to nie obchodzi, a ja mam duży problem. Mam nadzieję, że gdzieś je jednak znajdę.Teraz już mam nauczkę, że bez wystarczającej ilości dachówek, cegiełek, tapet nie ma co zaczynać projektu, bo zwyczajnie można ich już nie dostać, albo jak w przypadku dachu Magnolii może zmienić się ich wygląd.

Ceramiczne dachówki domku


Dachówek starczyło na przednią część dachu i ganek. Brak dachówek opóźnia wykończenie domku na zewnątrz, dlatego też Ruda się już wprowadziła do pierwszych, gotowych (ale nie urządzonych wnętrz).

Komentarze

 1. Little-Stuff-Miniatures3 lipca 2016 12:47

  Ahhhhh, ta Magnolia. Normalnie w Pani wykonaniu jest mistrzostwem. Tym bardziej, że mam świadomość ile pracy i nerwów Panią kosztowała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahhh no właśnie, powiem nie w sekrecie, że znowu popełniłam grzeszek i mam kolejne dwa domki w kolejce z tym, że jeden z nich tej samej firmy ... ale przynajmniej wiem co mnie czeka i na razie przez długi czas pozostanie w pudełku :)

   Usuń
 2. jak się ma takie okno to tylko leżeć i patrzeć w niebo! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm:)ja to bym chciała być na miejscu Rudej:))))
  cudo ,normalnie cudo:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Con una ventana como esa yo también haría lo mismo. Preciosa colcha.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza