Miniaturowo i romantycznie.....

Romantyczny bukiet

Zdecydowanie polubiłam zabawę z modeliną. Materiał ten daje wiele możliwości wykonania ozdób uzupełniających wnętrza domków dla lalek.  Co prawda nowy projekt domku dla lalek jeszcze nie został ukończony ale za to kwiaty do wnętrza już powstają.


Miniaturowy, romantyczny bukiet kwiatów

Romantyczny, pastelowy  bukiet kwiatów pasujący idealnie do wnętrza w stylu Ludwika XV znajdzie zapewne miejsce w sypialni lub innym pokoju z mebelkami w kolorze kości słoniowej .


Bukiet uzupełni pokój w domu dla lalek urządzony w stylu Ludwika XV

W wazonie co prawda nie ma jeszcze wody, ale intensywnie pracuję na wymyśleniem jakiego materiału użyć aby stworzyć imitację wody. Próbowałam już wielu metod, niestety  żadna z nich nie skończyła się powodzeniem.
Modelinowe kwiaty wymagają sporej dawki cierpliwości, płatki kwiatów są bardzo delikatne i w tym przypadku nie wystarcza  użycie wałka czy też maszynki do modeliny, każdy płatek wymaga dodatkowego "wałkowania" aby nadać mu odpowiednią grubość, ale jest to zabawa bardzo przyjemna a i wnętrza domku dla lalek zyskają indywidualne i niepowtarzalne wykończenie.Komentarze

 1. Trudno uwierzyć, że te delikatne malutkie płatki są z modeliny - jest Pani niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite. Nadal niedowierzam, fantastuczne rzeczy, fantastyczne! Jestem pod wielkim wrażeniem, że takie coś ronisz. Jestem fanką tych wszystkich miniaturowych rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, miniaturowy świat zaczarował mnie wiele lat temu i tak już zostało...:)))

   Usuń
 3. Piękne kwiaty, jak prawdziwie. Podziwiam za talent - że takie, jak prawdziwe, i za cierpliwość i zręczność, żeby takie maleństwa robisz. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. WOW...bukiet cudo! Fajny efekt wody wychodzi z preparatu do scrapbookingu 3 d Clear Gloss Finish. Stosowałam go min. na tej kartce http://papieromania.blogspot.com/2013/05/zaba-amulet-dla-raka.html
  Dostępny http://www.scrapart.pl/index.php?p4074,preparat-3-d-clear-gloss-finish

  OdpowiedzUsuń
 5. Normalnie nie wierzę, że to kwiaty z modeliny. Mistrzostwo świata :)

  OdpowiedzUsuń
 6. a prubowałaś z płynnej modeliny fimo cudny blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, do modeliny wrócę najszybciej jak tylko się da i skorzystam z wszystkich rad. Na razie cały wolny czas poświęcam na zbudowanie domku dla lalek, w którym znajdą swoje miejsce wszystkie miniaturki, które już zrobiłam i które z pewnością powstaną:)

   Usuń
 7. Boszszsz, te róże Pani sama robiła??? Matko!

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak się składa Koronko, że to ja zrobiłam:))))

  OdpowiedzUsuń
 9. piękna, precyzyjna praca:) gratuluję i podziwiam
  Joanna

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza