Salonik w domku dla lalek


Miniaturowe tapicerowane mebelki do domku dla lalek, wbrew pozorom nie są trudne do wykonania.
W saloniku na piętrze, tuż obok kominka wymarzyłam sobie  skórzany, klasyczny fotel, w którym w zimowe wieczory można byłoby wygodnie usiąść i poczytać książkę.


Skórzany fotel w saloniku domku dla lalek
Balsa, skórka z rękawiczek oraz igła i nitka,
 materiały do budowy miniaturowego fotela


Do zrobienia fotela użyłam balsy, gotowych koźlich nóżek oraz skórzanej rękawiczki. Namęczyłam się jedynie nad dopasowaniem elementów tapicerki do posiadanego rozmiaru rękawiczki (nie udało mi się kupić rękawiczek w rozmiarze XXL, stąd trudności i z ilością skóry). Rękawiczki kupowałam po sezonie, koszt więc był niewielki. Do klejenia skóry użyłam kleju do butów.

Pikowanie tapicerki miniaturowego fotela

Materiały zgromadzone, więc można było zacząć. Balsa użyta do budowy fotela pozwala na przepikowanie igłą tapicerki, tak aby nabrała ona realistycznych kształtów. Skóra z rękawiczek jest na tyle miękka, że bardzo łatwo daje się kształtować. 


Salonik w domku dla lalek z skórzanym fotelem w rogu pokojuKomentarze

 1. Sama z chęcią zamieszkałabym w takim saloniku i nie wstawała z tego cudownego fotela. Jest piękny:) o całym saloniku nie wspomnę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem krótko - piękna robota :) Fotel czadowy!

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne, czy masz jakieś wymiary tych mebli żeby zachować proporcję, bo nie ukrywam, że też przymierzam się do zbudowania domku;-) pozdrawiam i gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję,przy budowie domków dla lalek stosuje się kilka skali, najbardziej popularna do skala 1/12,wymiar każdego mebla czy przedmiotu można przeliczać na wybraną skalę, jeżeli chciałabyś skorzystać z gotowych wymiarów zapraszam do mojego sklepiku, starałam się podawać wymiary przy każdej miniaturce. Jeżeli będziesz miała dodatkowe pytania, napisz. Aktualnie jestem w trakcie projektowania nowego domku dla lalek, dlatego jestem w miarę na bieżąco:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam wykonanie - jest tak dopracowany, że wchodząc to pierwszy raz, myślałam, że to gotowiec. Super :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza