Wielkie, małe robótki ręczne.


Jak w każdym domu, tak samo w miniaturowym istotną (nawet chyba najważniejszą) rolę odgrywają dodatki. To one właśnie nadają charakter wystrojom wnętrz oraz "podpis" właściciela.  
W życiu codziennym nie potrafię obyć się bez poduszek i poduszeczek:). Mój "jasiek" jeździ ze mną w podróże służbowe, a noc w hotelu bez niego to koszmar:).

Dlatego też nie mogło zabraknąć  tego ważnego elementu również w miniaturach.

Miniaturowe haftowanie
W tym miejscu składam wyrazy uznania wszystkim Paniom haftującym, szydełkującym, potrafiącym zaczarować nitki i niteczki, bo mnie mi nauka haftowania, zajęła trochę czasu:).Wyszywanie miniaturowych wzorów haftem krzyżykowym


Każdy wzór musiałam dostosowywać do skali. Do haftowania użyłam dwóch nitek muliny i kanwy 60. Dzielnie walczyłam z grubością haftu.Miniaturowe poduszki prawie w komplecie.


Efekt nie do końca zadowalający (następnym razem na pewno będzie lepiej:)).
Poduszeczki do domku dla lalek


Więcej jednak czasu niż haftowanie zajęło mi wydzierganie szydełkiem narzuty oraz firaneczek (firanek powstało kilka, po wypraniu i wysuszeniu  robótki okazywało się, że kordonek sztywnieje i nie chce się układać). Miałam jeszcze gdzieś ze starych zapasów trochę atłaska (bardzo cieniutki i delikatny kordonek używany w dawnych czasach do obrabiania chusteczek do nosa), niestety nie starczyło na ani na narzutę ani na firanki. Wiele czasu spędziłam więc na poszukiwaniach najcieńszego z możliwych kordonków. Znalazłam kordonek o grubości 80,  narzuta powstała jak widać na zdjęciu, niemniej jednak gdyby ktoś z Państwa wiedział gdzie można kupić jeszcze cieńszy kordonek będę wdzięczna za informację. 


Łóżko w wiejskim domku dla lalek

Łóżko w wiejskim domku dla lalek


Tak prezentują się poduszeczki, narzuta i firanki w moim wiejskim domku dla lalek.

Wiejski domek dla lalek

Wiejski domek dla lalek

We wszystkich pracach jak zwykle towarzyszyła mi Julka, chyba już znudzona zaangażowaniem Pani w prace dla niej niezrozumiałe.

Julka


Komentarze

 1. niesamowite, piękne ! podziwiam już od dawna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. FAN-TAS-TY-CZNE! Julka piękna!

  OdpowiedzUsuń
 3. zachwyciłam się i zaraz poszukałam w necie cienkich kordonków!
  może się przydadzą te linki , a może nie....ale z całego serca życzę by wszystko Pani sprzyjało w tak pięknej pasji i pracy! Wszystkiego dobrego!
  podaję linki do stron z kordonkami: http://www.epasmanteria.pl/pl/20-atlasek-ariadna
  http://www.dmc-cw.com.pl/dmc.php?15,art.-151-cordonnet-special

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze znalazłam taki link!
   http://www.nicolamascallminiatures.co.uk/
   mam nadzije, że pomogłam :)

   Usuń
  2. Dziękuję Aniu, to jest to czego szukałam:) Poduszeczki w angielskim sklepie są bardzo inspirujące:) Pozdrawiam serdecznie:)))

   Usuń

Publikowanie komentarza