Wentworth Court

Pierwszy, profesjonalny dom dla lalek został zakupiony w firmie Dolls House Emporium, znanej z naprawdę wysokiej jakości domków dla lalek. Domy sprzedawane przez tą firmę są bardzo starannie wykonane, przy ich składaniu, nie ma problemów z dopasowaniem poszczególnych elementów. Można zakupić domek dla lalek w wersji surowej (niewykończonej) oraz w wersjach z tapetami i oświetleniem (chociaż taka wersja według mnie odbiera całą radość tworzenia oraz nadania indywidualnego wyglądu). Domki w wersji z podpiwniczeniem można zakupić od razu w komplecie z piwnicami lub bez.
Jako wady tych domków wskazałabym na to, że są wykonane niemalże wyłącznie w typowym angielskim stylu oraz to, że otwierają się od frontu, co uniemożliwia zagospodarowanie przestrzeni przed domkiem w dowolny sposób a tym samym dostęp do piwnic, w których zazwyczaj mieszczą się dodatkowe pokoje, jest bardzo ograniczony, bo wymaga demontażu dekoracji przed domkiem (między innymi schodów prowadzących do wejścia).
Poza tymi drobiazgami, z całą odpowiedzialnością mogę polecić te domki. Mój domek nawiązuje do stylu epoki georgiańskiej, posiada sześć pokoi oraz trzy dodatkowe, niewykorzystane pomieszczenia w podpiwniczeniu.

Wentworth Court:

Domek dla lalek w stylu georgiańskim
Domek dla lalek w stylu georgiańskim widok wewnątrz

Historię powstania umeblowania każdego z pokoików zaprezentuję już wkrótce.

Komentarze

  1. wygląda intrygująco - wszelkiej maści Pożyczalscy mieliby co robić w takim domku ;D

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza