niedziela, 19 marca 2017

Niezapominajki

Niezapominajki są takie kruche i delikatne, wymarzyłam sobie, że wokół oczka wodnego, które buduję właśnie one znajdą miejsce

Miniaturowe niezapominajki
To najdrobniejsze z kwiatków, jakie do tej pory wykonałam z modeliny. Wymagają z pewnością dopracowania, kolejne będą bardziej "precyzyjne"

Miniaturowy dzbanuszek z miniaturkami niezapominajek
Zastanawiałam się jak wykonać tak drobne listki, zrobiłam najpierw prototyp jednego kwiatka z twardej plasteliny. Następnie odcisnęłam ten wzór w silikonie i tak powstała forma. Formę wypełniałam modeliną rozrzedzoną do konsystencji gęstego kisielu za pomocą płynu do modeliny i do piekarnika.
Gotowe kwiatki, wyjęte z form przekłuwałam pośrodku i osadzałam za pomocą kleju na żyłce. Na koniec domalowałam pod lupą białe środeczki...i prawie gotowe :)

Miniaturowy stół

Przy malowaniu stołu postanowiłam tym razem jako bejcy użyć bardzo rozrzedzonej farby akrylowej. Nie byłam pewna co do jego ostatecznego koloru. Zazwyczaj do drewna używam bejcy, która ma jedną wadę, trudno ją pomalować zwykłą farbą gdyż niesamowicie oddaje kolor. Ostatecznie po zabejcowaniu farbą blat stołu zawoskowałam ciemnym woskiem, a dół stołu pomalowałam farbą kredową z przecierkami.

Stół zabejcowany farbą akrylową i pomalowany farbą kredową 
Pozostał dylemat: dzbanek czy wiaderko ?  Wybór padł na wiaderko, ostatecznie i tak niezapominajki zostaną "posadzone" wokół oczka wodnego.