niedziela, 24 lipca 2016

Przetwory i półeczki

Każdy słoiczek z domowymi przetworami zazwyczaj trafia na półkę gdzie czeka na swoją kolej. W Magnolii miejsca na półeczki jest niewiele, stąd też staram się wykorzystać każdą przestrzeń.
Wokół okna, jako jednego z niewielu miejsc ze ścianami bez dużych okien zaplanowałam półeczkę wokół okna czyli mebelek na miarę

Poranek w kuchni Magnolii

Półka na miarę niestety ma bardzo wąskie i niewysokie półeczki, niełatwo było dobrać słoiczki i bibeloty na nią. Koniec końców jeszcze nie wszystko jest na półkach zgodnie z planem.

Półeczka, zlew, mebelki, zasłonek i kuchni - brak

Najmniejszą półkę na samej górze zajęły przetwory domowe, które wykonałam z barwionego barwnikami żelu Water Effect. środek wypełniają owoce i warzywa w różnej postaci wykonane z modeliny

Water Scenic czyli miniaturowe przetwory

Do mieszania kolorów wykorzystuję kapsułki po jednorazowych rękawiczkach, które są na tyle elastyczne, że można z nich (ściskając je i robiąc tzw. dzióbek) nalewać wytworzone "soki" bezpośrednio do słoiczków nie rozlewając żelu dookoła.

Water Scenic - miniaturowe przetwory

Gotowe słoiczki wyglądają jak widać

Water Scenic i modelina czyli miniaturowe przetwory

Jeszcze tylko materiał, trochę sznurka i gotowe.
W ostatniej chwili też zrobiłam pierwszą roślinkę na okno (czy to bazylia czy nie ... można dyskutować :). Szału nie ma :)

Zielona roślinka - zioło ?

Przetwory gotowe, ciasteczka i makaron w słoikach, roślinka jest, półka więc może zawisnąć na swoim miejscu

Kuchnia Magnolii

Jeżeli używacie farb kredowych, wosk, którym mocuje się miniaturki do półek niestety z tą farbą jakoś się nie lubi stąd ostatecznie półki pomalowałam dodatkowo warstwą farby akrylowej.

niedziela, 3 lipca 2016

Blue or Pink

W oczekiwaniu na dachówki rozpoczęłam urządzanie wnętrza Magnolii Blue. I tu mam dylemat: Błękit czy Róż?
Zacznę od kuchni, w której ustawiłam stół z krzesłami oraz zlewozmywak i która jest utrzymana właśnie w kolorach Blue:

Wnętrze kuchni w domku

Bardzo trudno jest zrobić dobre zdjęcie w tej mini kuchni, w której nie ma jeszcze kuchenki, chociaż mam ich kilka. Żadna z nich się nie mieści.

Szafka ze zlewem w kuchni Rudej

Cała kuchnia jest w bieli z odcieniami błękitu i granatu. Zapewne pojawią się jeszcze dodatkowe kolory, ale będę się starała nie narobić "kolorystycznego zamieszania". Brakuje tu jeszcze mnóstwa drobiazgów, które wypełnią wnętrza, ale jak wiecie Ruda się jakoś tym nie przejmuje...przejmuję się za to ja. Mam kuchenkę, jedyną która mieści się i dobrze wygląda w tym mini wnętrzu ale wymaga pomalowania. Ponieważ jest metalowa, jedyną metodą malowania, która zapewniłaby tej kuchence realistyczny wygląd jest malowanie aerografem, którego niestety nie mam. Kuchenka musi więc poczekać na znalezienie rozwiązania problemu z jej pomalowaniem.

Kuchnia Magnolii bez kuchenki

Jak widać oświetlenie w Magnolii już działa.
Działa również w salonie, i tu mam dylemat. Zmieniłam tapicerkę na jednej z kanap, której nikt nie chciał kupić, tą w róże,  ale.... no właśnie Blue czy Pink?

BLUE

Salon z kompletem Blue

PINK

Salon z kompletem PINK

Wnętrze salonu jest tak nieustawne, że dopiero po skończeniu kanapy stwierdziłam, że jednak jest za duża do niego, stąd dylemat.. albo pozostanie w Magnolii albo ..... muszę zbudować dla niej nowy domek :).

Nie wiem jak wy, ale strasznie nie lubię robić zdjęć, nie znam się na tym po prostu, dlatego nie są to zdjęcia profesjonalne, a ostatnie wykonane aparatem z telefonu.

Ruda

Przedstawiam właścicielkę Magnolii Blue  - czyli Rudą z Błękitnego Wzgórza. Cóż mogę o niej powiedzieć; jako właścicielka domku nie bardzo przejmuje się tym co się w nim dzieje, nie obchodzi jej brak dachówek ani zamieszanie w całym domku. Godzinami leży na łóżku i spogląda na gwiazdy:

Ruda z Błękitnego Wzgórza

Dodatkowe okno na poddaszu nie miało temu służyć, ale cóż....
Poddasze już prawie wykończone, przez okno widać komin, który nieco je zasłania.
Druga część poddasza początkowo miała być łazienką, ale ze względu na wielkość domku, toaleta została "wyrzucona" na zewnątrz.

Poddasze domku na Błękitnym Wzgórzu

Mebelki na piętrze są na razie przypadkowe, Ruda póki co nie ma jeszcze koncepcji kolorystycznej.

Największy problem stanowią dachówki, których zabrakło. Nie byłoby to problemem, gdyby nie to, że producent zmienił ich kolor i grubość. Szukam po całym świecie starej produkcji tych dachówek, Rudej to nie obchodzi, a ja mam duży problem. Mam nadzieję, że gdzieś je jednak znajdę.Teraz już mam nauczkę, że bez wystarczającej ilości dachówek, cegiełek, tapet nie ma co zaczynać projektu, bo zwyczajnie można ich już nie dostać, albo jak w przypadku dachu Magnolii może zmienić się ich wygląd.

Ceramiczne dachówki domku


Dachówek starczyło na przednią część dachu i ganek. Brak dachówek opóźnia wykończenie domku na zewnątrz, dlatego też Ruda się już wprowadziła do pierwszych, gotowych (ale nie urządzonych wnętrz).